Slaný 6.-7.4.2013

03.05.2014 16:19

Mezinárodní hokejový turnaj Slaný 6.-7.4.2013

Náš tým byl spolu s ročníkem 2004 pozván na dvoudenní Mezinárodní hokejový turnaj ve Slaným. Byl to náš poslední turnaj v této sezoně, takže se kluci hodně těšili a nakonec byl o účast docela veliký zájem. Již přesun do 200 km vzdáleného Slanýho nebyl jednoduchý, když po cca 80 km se porouchal jeden vůz a posádka byla nucena přesednout do jiného vozu. Tímto bych chtěl poděkovat rodině Nedvědovým za poskytnutí volných míst v jejich „minibusu“.

Sestava: Novák D., Brožka F., Dřevikovský J., Hauser D., Kujal A., Machač D., Nedvěd J., Olejník M., Petrovič H., Plášil R., Pokorný P., Schmidmayer P., Váňa L.

HC České Budějovice – HC Liberec (2:8)
V prvním zápasu naši kluci nastoupili proti Liberci. Vzhledem k tomu, že jsme liberecký tým měli možnost vidět již na předchozím turnaji, tak jsme našim klukům moc nadějí nedávali. Kluci přesto utkání odehráli se zodpovědným přístupem, a ač tomu výsledek neodpovídá, tak určitě nesehráli špatný zápas. Celý tým se snažil, ale podle předpokladů jsme na pozdějšího vítěze celého turnaje nestačili. Výborný výkon brankáře Davida Nováka zachránil tým od vyššího debaklu.

Branky: Brožka F., Machač D. - 1x

HC České Budějovice – HC Slaný (2:6)
Ve druhém zápasu kluci hráli proti domácímu celku. Bohužel jsme po 1. třetině prohrávali 0:2, a to poznamenalo zbytek zápasu. Kluci sice stačili snížit, ale nakonec domácímu celku podlehli. Opět se v utkání trefil David Machač a potvrdil tím, že od něj můžeme v každém utkání očekávat zápis do střeleckých tabulek.

Branky: Machač D., Váňa L. - 1x

HC České Budějovice – HC Bratislava (3:3)
Poslední zápas sobotního programu jsme odehráli s týmem z Bratislavy. Po 2 předchozích porážkách už jsme si všichni přáli vidět kluky zvítězit. Nástup do zápasu se ale klukům nevydařil. Trenéři ještě nestačili ani pořádně kluky rozestavit a už jsme prohrávali 0:1. První nastřelení na naší bránu se nešťastně odrazilo od naší brusle a náš brankář už gólu nestačil zabránit. To ale klukům naštěstí neubralo na bojovnosti a stačili vyrovnat. Zápas to byl vyrovnaný a přetahovali jsme se se soupeřem o vedení. Ve 3. třetině jsme již vedli 3:2, ale tým z Bratislavy stačil vyrovnat. Na závěr jsme měli možnost zvrátit vítězství na naší stranu, když jsme po faulu na našeho hráče jeli trestní střílení. Bohužel L. Váňovi se nájezd vůbec nevydařil a nabídnutou šanci jsme nevyužili.

Branky: Machač D., Olejník M., Váňa L. - 1x

HC České Budějovice – HC Norimberk (5:2)
V neděli jsme zahájili zápasem proti týmu z Norimberku. Zde se k velkému výkonu rozehrála posila ze ZB Petr Schmidmayer. Najednou ho bylo plný hřiště a stačil dát hattrick. I ostatní kluci se nenechali zahanbit a postupně výsledek zvýšili až na konečných 5:2. V tomto utkání kluci předvedli nejlepší výkon z celého turnaje.

Branky: Schmidmayer P. - 3x, Machač D., Váňa L. - 1x

HC České Budějovice – HC Boleslav (2:4)
Do předposledního utkání jsme vstupovali s nadějí, že bychom mohli při zopakování předchozího výkonu uspět. V zápasu jsme se dostali do vedení 1:0 a vypadalo to nadějně. Kluci ale bohužel svůj výkon neudrželi a postupně nás začal soupeř přehrávat. Nebyli jsme vyloženě horším týmem, ale soupeř měl větší vůli po vítězství a nakonec vyhrál. Přispěli k tomu i naše neproměněná trestní střílení.

Branky: Brožka F., Schmidmayer P. - 1x

HC České Budějovice – HC Sparta Praha (1:7)
Od tohoto utkání jsme očekávali nadějný výsledek. Náš poslední soupeř měl z celého dosavadního průběhu turnaje pouze 1 výhru, takže jsme si vcelku oprávněně přáli vítězství. Po 1. třetině jsme sice prohrávali 1:2, ale stále jsme měli dost času na obrat. Ve 2. třetině se po našem nahození a menším závaru před sparťanskou brankou ocitl puk za brankovou čarou, ale rozhodčí zcela nepochopitelně branku neuznal. Od té doby kluci jakoby přestali chtít hrát. Nevytvářeli si žádné šance a puk od naší branky jen pasivně vyhazovali. Konečnou podobu zápasu dala 3. třetina, kdy snad v rozmezí 2 minut dostali 3 góly a celý tým se úplně sesypal. Na závěr zápasu, když už o nic nešlo zkusil trenér doposud u nás nevídanou věc. Během hry odvolal brankáře a do hry pustil 5 hráčů. Bohužel tento zajímavý manévr ke vstřelení branky nevedl.

Branky: Váňa L. - 1x

Naši kluci zakončili turnaj 6. místem a při závěrečném vyhlášení výsledků byl organizátory turnaje vyhlášen jako nejlepší brankář celého turnaje David Novák, který svými zákroky v každém utkání podržel naše kluky a určitě si svou cenu plně zaslouží. Dále byl za náš tým vyhlášen nejlepším hráčem David Machač. Blahopřejeme!!!

Celý turnaj byl velmi dobře připravený a všem zúčastněným se turnaj líbil. Rodiče zvlášť kladně hodnotili sobotní taneční zábavu, které se mohli zúčastnit převážně tatínkové jen díky hlídání dětí Zuzkou Nedvědovou, která sama uspávala hned 7 kluků. Rodiče rozhodně na zábavě ostudu neudělali, když na večírku zůstali pouze domácí a právě naši tatínci dokázali jak umíme v Č. Budějovicích fandit….