Hokejový turnaj v ČK 30.3.2013

03.05.2014 16:15

V sobotu jsme se spolu s ročníkem 2004 zůčastnili turnaje v Č. Krumlově. Za ročník 2004 nastoupil v bráně Petr Pokorný.

Sestava

Gvenetadze T., Bednařík J., Brožka F., Dobeš O., Gajdoš O., Hošek J., Chromý L., Kropík O., Nedvěd J., Váňa L.

HC České Budějovice – HC Veselí n.L. (9:2)
V tomto zápasu se naši kluci střetli s Veselím n.L.. Naši kluci měli soupeři co oplácet, protože při posledním vzájemném zápasu naši těsně prohráli. Hned od úvodu se našim klukům podařilo soupeře přehrávat a kluci si vypracovali velký náskok. Soupeř se jen obtížně dostával před naší bránu. Již v tomto utkání začal Ondra Dobeš ukazovat, že se mu na tomto turnaji bude dařit a vstřelil hattrick. V utkání si dala zaslouženě každá lajna několik gólů.
Branky: Dobeš O. - 3x, Gajdoš O., Chromý L. - 2x, Brožka F., Nedvěd J. - 1x

HC České Budějovice – HC ČK (5:7)
K druhému zápasu nastoupili kluci dobře naladěni po úvodním vítězství. Hned od začátku byli kluci lepší, a udávali v zápasu tempo. Domácí tým sice snižoval, ale kluci si postupně vypracovali slibný náskok. Tim Gvenetadze zneškodnil soupeři jedno trestní střílení, takže všichni, vč. rodičů už neočekávali žádné překvapení, když ještě 3 minuty před koncem zápasu jsme vedli 5:3. Pak ale začal nepochopitelný kolaps všech našich hráčů, a kluci dostali během 2 minut 4 góly. Bohužel než stačila naše lavička zareagovat na blížící se pohromu, tak bylo po zápasu. Jeden gól jsme opět dostali při našem špatném střídání, kdy na našeho brankáře jeli 3 soupeři. Toto již by se nám nemělo více stávat!!! Tento konec doslova otřásl s psychikou několika našich hráčů, takže rodiče měli co dělat, aby namotivovali kluky k poslednímu utkání.

Branky: Dobeš O., Váňa L. - 2x, Nedvěd J. - 1x

HC České Budějovice – HC Soběslav (11:6)
K poslednímu zápasu kluci přistoupili zodpovědně a hned od úvodu se dostali do vedení. Postupně si náskok udržovali až do stavu 7:3, kdy se cca 8 minut před koncem již zdálo rozhodnuto. Bohužel i zde dal soupeř rychle 2 góly a najednou jsme se začali strachovat o výsledek. Naštěstí kluci přidali a v závěru utkání především Ondra Dobeš nastřílel soupeři několik rozhodujících gólů a Ondra Gajdoš ukázal obětavý přístup ve hře. Stále zlepšující se výkon předváděl Jakub Bednařík, který několika zákroky zabránil vstřelení gólu, a postupně se odvážil i k několika individuálním akcím. Tim Gvenetadze klukům pomohl solidním výkonem, když chytil 2 ze 3 trestných střílení. Kluci si po zápase vychutnali obrovskou radost z vítězství.

Branky: Dobeš O. - 5x, Gajdoš O., Váňa L. - 2x, Brožka F., Nedvěd J. - 1x

Celkově kluci (až na slabší chvilku v závěru utkání s ČK) předváděli moc pěknou hru a umístili se na 2. místě. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za přístup ke hře. Navíc byl organizátory turnaje zaslouženě oceněn Ondra Dobeš nejlepším střelcem turnaje, a za náš tým nejlepším hráčem Jáchym Nedvěd. V ročníku 2004 se rozhodně neztratil Petr Pokorný, protože si odnesl cenu nejlepšího hráče týmu ročníku 2004.